Vissza
OETP-képes tárolórendszer összeállítása: 100 V-os szabály, DC csatolás, távvezérelhetőség

OETP-képes tárolórendszer összeállítása: 100 V-os szabály, DC csatolás, távvezérelhetőség

Új OETP-pályázat nem adható be, de a megfelelt státuszú projekteket 2027. február 26-ig igazolni kell: legalább 10 kWh, DC csatolás közös hibrid inverterrel, távvezérlés, 100 V alatt az inverter gyártójának akkuja.

EPV Solar
EPV Solar 2026.10.20 09:00

Az OETP pályázati szakasza 2026. március 15-én lezárult, a 2. ütem felfüggesztve, új ügyfelet most nem lehet pályáztatni. 2026. október 12-től csak a megfelelt státuszú pályázók adhatnak be igazolási kérelmet, ezért a kivitelező dolga a futó projektek szabályos megvalósítása és igazolása.

Ha a betervezett rendszer egyetlen műszaki pontot is sért, az igazolási kérelemnél vagy legkésőbb a záró elszámolásnál derül ki, és addigra a vállalkozási szerződés már alá van írva. A leggyakoribb buktató a 100 V-os szabály: alacsony feszültségű (LV) akkumulátort csak az inverter gyártójának saját termékeként fogad el a program, más márkájú inverterrel akkor sem, ha a kettő műszakilag együttműködik.

Mit tekint az OETP támogatható tárolórendszernek?

Az Otthoni Energiatároló Program (OETP) a Nemzeti Energetikai Ügynökség (NEÜ) által kezelt, vissza nem térítendő lakossági támogatás. A pályázó magánszemély, a munkát viszont kizárólag a NEÜ-nél regisztrált kivitelező végezheti, generálkivitelezésben. A cikk a 2026. szeptember 28-i, 2026/OETP/03 jelű módosított felhívás és a hozzá tartozó útmutatók szerint készült.

Hol tart most a program?

Új pályázat jelenleg nem adható be. Az 1. pályázati ütem 2026. március 15-én 17 órakor lezárult, a 2. ütemet március 16-án felfüggesztették. 2026. október 12-től 2027. február 26-án 16 óráig a megfelelt státuszú pályázók nyújthatnak be igazolási kérelmet, és a NEÜ minden határidőig beadott kérelmet elbírál, a pozitívan elbírált pályázatokra pedig jut forrás. Kivitelezőként tehát most nem új ügyfeleket pályáztatsz, hanem a már megfelelt státuszú projekteket viszed végig szabályosan, a műszaki tartalomtól az elszámolásig.

Két célterület létezik. Az 1. célterület új háztartási méretű kiserőmű (HMKE, legfeljebb 50 kVA csatlakozási teljesítményű, kisfeszültségű hálózatra kötött kiserőmű) kiépítése tárolóval, legfeljebb 2 500 000 Ft támogatással. A 2. célterület meglévő HMKE fejlesztése, a termelőkapacitás bővítése nélkül, legfeljebb 1 800 000 Ft támogatással. A műszaki feltételek mindkettőre vonatkoznak, csak az inverter teljesítménykorlátja tér el.

Az OETP műszaki feltételei, kivitelezői szemmel
FeltételElőírásMit jelent a tervezésnél
Kapacitáslegalább 10 kWh névleges, lefelé 10% tűréssel9 kWh névleges alá nem mehetsz, a nagyobb tároló nem növeli a támogatást
Csatoláskizárólag DC oldalon, közös hibrid inverterrelAC-csatolt tároló, külön akkuinverter nem támogatható
Feszültséglegalább 100 V névleges, vagy az inverter gyártójának saját akkujaLV akkuhoz azonos gyártójú inverter kell
Távvezérlésszabványos vagy gyártói interfészen keresztüla vezérelhetőséget dokumentációval kell tudnod alátámasztani
Üzemmódszigetüzem nem támogatható, visszwattos (0 W export) üzem lehethálózatra kapcsolt hibrid rendszer, szükség esetén betáplálás nélkül
Inverter, 1. célterületlegfeljebb 5 kW, napelem legfeljebb az inverter 120%-a5 kW-os inverterhez legfeljebb 6 kW napelem
Inverter, 2. célterületa POD csatlakozási szerződésében rögzített teljesítmény, felfelé legfeljebb 1 kW tűréssela meglévő szerződés köti meg a hibrid inverter méretét

Hogyan számolj a 10 kWh-s minimummal?

A felhívás névleges kapacitást ír elő, vagyis a cellák adatlapon szereplő energiatartalmát, nem a kisütési mélység (DoD, az akku biztonságosan kisüthető hányada) után ténylegesen hasznosítható energiát. A 10%-os lefelé tűrés miatt a 9 kWh névleges érték még megfelel, a 8,5 kWh már nem.

A 2. célterületen a pályázati felület legfeljebb öt tárolóegység rögzítését engedi, egységenként gyártóval, pontos típussal, kWh-ban megadott kapacitással és darabszámmal. Moduláris rendszernél tehát a modulokat külön sorban vagy darabszámmal kell felvinni, és az összegüknek kell elérnie a minimumot. Nagyobb tárolót is beépíthetsz, de a támogatás felső határa ettől nem változik, a többletet a pályázó önerőből fizeti.

Miért esik ki az AC-csatolt tároló és a szigetüzem?

DC csatolásnál a napelemek és az akkumulátor ugyanannak a hibrid inverternek az egyenáramú oldalára csatlakoznak, és a napenergia egyenáramként jut az akkuba. AC csatolásnál az akku saját inverterrel a váltakozó áramú oldalra kapcsolódik, jellemzően egy meglévő hálózati inverter mellé. Az OETP csak az előbbit fogadja el: a felhívás szó szerint egy közös hibrid inverter DC oldalát írja elő, az AC oldali csatlakoztatást pedig kifejezetten kizárja.

Ebből következik, hogy egy hálózati (nem hibrid) inverteres meglévő rendszerhez a tároló csak invertercserével támogatható. A szigetüzemű, hálózattól független rendszer kialakítása és továbbfejlesztése sem támogatható. A visszwattos, betáplálás nélküli üzem viszont megengedett, ez fontos ott, ahol az elosztó zárolta a betáplálást.

DC-csatolt és AC-csatolt energiatároló bekötésének összehasonlítása hibrid inverterrel
Bal oldalon az OETP-ben támogatható DC csatolás közös hibrid inverterrel, jobb oldalon a programban nem támogatható AC csatolás.

A 100 V-os szabály: mikor kell az inverter gyártójának akkuja?

A felhívás szerint az inverterhez csatlakozó akkumulátoros rendszer névleges feszültsége legalább 100 V legyen. Ha ennél alacsonyabb, a tárolónak az alkalmazott inverter gyártójának saját termékének kell lennie. A gyakorlatban ez két tábort jelent.

HV rendszer, 100 V felett

A magas feszültségű (HV) tároló sorba kötött modulokból áll, a névleges feszültség jellemzően 200 V felett van. A program itt nem köti ki az azonos gyártót, a tároló és az inverter összeillését viszont a gyártói kompatibilitási listák döntik el.

LV rendszer, 48–51,2 V

Az alacsony feszültségű (LV) tároló a lakossági piac megszokott megoldása. OETP-projektben csak akkor fogadható el, ha ugyanaz a gyártó gyártja, mint a hibrid invertert. Más márkájú inverterrel kizárt, működő kompatibilitás mellett is.

Moduláris HV tárolónál a névleges feszültség a modulszámtól függ. Mindig a ténylegesen betervezett konfiguráció feszültségét nézd, ne a sorozat tartományát: a szerződésben és a költségvetésben a beépítendő típusnak és kapacitásnak kell szerepelnie.

A szabály valójában egy zárt gyártói rendszer felé tolja az LV projekteket: aki 51,2 V-os akkuval dolgozik, annak az inverter márkáját is ahhoz kell igazítania. HV oldalon nagyobb a mozgástér, de a többi feltétel, különösen a távvezérelhetőség, ott is ugyanúgy igazolandó.

Mit kér a felhívás a távvezérelhetőségről?

A szöveg rövid: a telepített energiatároló rendszernek támogatnia kell a távoli vezérlést valamely szabványos vagy gyártói interfészen keresztül. Konkrét protokollt, kommunikációs szabványt vagy elvárt vezérlési funkciót a felhívás, a kitöltési útmutató és a vállalkozási szerződés mintája sem nevez meg.

Kivitelezőként ezért dokumentálható választ érdemes adni: legyen a kezedben a tároló és az inverter kézikönyvének az a része, amely leírja a távoli elérést (gyártói felhőplatform, alkalmazás, kommunikációs interfész). Ha egy rendszernél bizonytalan vagy, a NEÜ kivitelezői ügyfélszolgálatától kérj írásos állásfoglalást az oetpkivitelezo@neuzrt.hu címen, mielőtt a szerződést generálod.

A távvezérlési feltételhez a NEÜ nem tett közzé elfogadott eszközlistát vagy protokollkövetelményt. A pályázati felület a gyártót legördülő listából kéri, a típust szabad szöveggel.

Inverter: teljesítménykorlát, csere és a bővítés tilalma

Mikor indokolt az invertercsere?

A 2. célterület kifejezetten támogatja a meglévő inverter cseréjét, ha az új hibrid inverter megfelel a műszaki feltételeknek. Hálózati inverteres rendszernél ez az egyetlen út a DC csatoláshoz, de akkor is indokolt lehet, ha a meglévő hibrid inverter nem kezeli a betervezett tárolót, vagy LV akkunál nem azonos a gyártója. A régi inverter leszerelése és elszállítása csak akkor számolható el, ha a kivitelező végzi, és tételesen szerepel a vállalkozási szerződésben.

Mit nem enged a program?

  • Meglévő tároló mellé új tárolót, meglévő tároló cseréjét vagy bővítését.
  • A 2. célterületen napelem beszerzését, cseréjét vagy bővítését, a bővítést önerőből sem.
  • Az 1. célterületen az 5 kW-os inverterhez tartozó 120%-os napelemkorlát túllépését, önerőből sem.
  • Saját kivitelezést és szigetüzemű rendszert.

Más programból támogatott, még fenntartási időszakban lévő eszköz cseréje a korábbi támogatás visszafizetését vonhatja maga után, ezt a felmérésnél kérdezd meg. Az új vagy cserélt inverter azonosító és műszaki adatait elsődlegesen az elosztó rögzíti, ha ez elmarad, a FEAK adategyeztető felületén pótolható. Az MVM Émász területén 2026. augusztus 1-jétől új HMKE-hez és invertermódosításhoz csak FEAK-megfelelőségi igazolású inverter alkalmazható, a típust ezért a beépítés előtt ellenőrizd az illetékes elosztó listáján.

Számpélda: meglévő 4 kW-os rendszer fejlesztése a 2. célterületen

Kiindulás: 4 kW-os hálózati inverter, a csatlakozási szerződésben 4 kW, tároló nincs.

  • Inverter: 4 kW + 1 kW tűrés = legfeljebb 5 kW-os hibrid inverter. A hálózati inverter nem marad, mert a tárolót a közös hibrid inverter DC oldalára kell kötni.
  • Kapacitás: két 5,12 kWh-s modul = 10,24 kWh névleges, ez a 9 kWh-s alsó határ felett van.
  • Feszültség: ha a két modul sorba kötve 204,8 V névleges feszültséget ad, a tároló a 100 V-os határ felett van, más gyártó invertere mellé is választható. Ha ugyanez a kapacitás 51,2 V-on készül, csak az inverter gyártójának akkuja fogadható el.
  • Finanszírozás: bruttó 2 600 000 Ft-os vállalkozási szerződésnél a támogatás 1 800 000 Ft. Előleg esetén ennyit kapsz meg engedményezéssel, 1 800 000 Ft-os bankgarancia mellett. A fennmaradó 800 000 Ft a pályázó önereje, ezt részszámlán fizeti a DSO felé tett készre jelentés után.

Az 1. célterületen ugyanez a logika: 5 kW-os inverter mellé legfeljebb 6 kW napelem tervezhető, 455 W-os panelekből 13 darab (5,915 kW) belefér, 14 darab (6,37 kW) már nem.

Eredmény: 5 kW-os hibrid inverter, legalább 9 kWh névleges tároló, LV akkunál azonos gyártóval, 1 800 000 Ft támogatás és 800 000 Ft önerő.

Elosztói teendők: bejelentés 2 kWh felett, engedély, készre jelentés

A 273/2007. kormányrendelet szerint a 2 kWh-nál nagyobb névleges kapacitású, helyhez kötött tároló üzembe helyezésének szándékát az alapvető műszaki adatokkal be kell jelenteni az elosztónak (DSO). Ez minden OETP-tárolót érint, és független az inverteradatok rögzítésétől.

  • Invertercserénél HMKE-módosítási igénybejelentés, módosított csatlakozási engedély és új vagy módosított szerződés kell az elosztóval.
  • Csak tároló beépítésénél az eljárás a kialakítástól függ. Engedélyeztetni kell, ha a feltáplált kapacitás vagy a fázisszám nő, egyébként az elosztó üzletszabályzata szerinti bejelentés elég.
  • Új HMKE-nél igénybejelentés, csatlakozási engedély és szerződés az elosztóval. A csatlakozási kérelem beadását az igazolási kérelemben igazolni kell, és a kérelem nem lehet korábbi a pályázat jóváhagyásánál.
  • Készre jelentés minden esetben kötelező, azonos műszaki tartalmú cserénél is. A DSO felé tett készre jelentést a kivitelező rögzíti a pályázati rendszerben.

Kivitelezői regisztráció: kit vesz fel a NEÜ a listára?

Regisztrálhat jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet és adószámos magánszemély is, a kérelmet a pályázati felületen, ügyfélkapus belépéssel lehet beadni. A feltételek:

  • legalább egy lezárt, 12 hónapos üzleti év közzétett beszámolóval, jogi személyiség nélküli szervezetnél a beszámoló, adószámos magánszemélynél az előző évi adóbevallás csatolásával;
  • bármilyen jogviszonyban MV-ÉV vagy MV-ÉV-R, illetve ME-V jogosultságú szakember, vagy legalább egy villanyszerelő, illetve villamos biztonsági felülvizsgáló szakképzettségű munkatárs;
  • nincs végelszámolás, felszámolási vagy csődeljárás, és a cég átlátható szervezetnek minősül;
  • a rendszer által generált összevont nyilatkozat aláírása, benne a kapacitásvállalással és azzal, hogy a felhívásban meghatározotton felül nem kérsz előleget.

Az elbírálás határideje 15 munkanap, hiánypótlásra egyszer, 5 munkanapos határidővel van mód. A regisztráció ingyenes. Jóváhagyás után a cégnév, a kapcsolattartó, a honlap és a vállalt kivitelezések száma nyilvános listán jelenik meg, ahonnan a pályázó legfeljebb három kivitelezőnek küldhet megkeresést. A választás után 3 munkanapod van visszaigazolni a munkát.

Egy pályázóval egy beruházásra csak egy szerződés köthető, munkanemenként sem bontható több szerződésre. A szerződést a rendszer generálja, ehhez hozzátenni vagy elvenni külön dokumentumban sem lehet. A minta szerint a gyártói jótálláson felül 5 év kivitelezési és rendszergaranciát vállalsz, és a garanciadokumentumokat az összevont átadás-átvételi jegyzőkönyv aláírásáig át kell adnod.

Előleg engedményezéssel és a számlázás sorrendje

Előleget a pályázó kérhet, de csak akkor, ha a kivitelező az előleggel azonos összegű, elektronikusan aláírt bankgaranciát ad a NEÜ javára. Az előleg a vállalkozási szerződés támogatástartalmának 100%-a, és a NEÜ engedményezéssel, a díjbekérő alapján közvetlenül a kivitelezőnek utalja. A bankgaranciának a kibocsátást követő év november 30-ig, vagy az azt követő év november 30-ig kell érvényesnek lennie, és az előleg elszámolásáig fedeznie kell az időszakot.

  • Előlegszámla: a díjbekérővel azonos összegben.
  • Részszámla: legfeljebb egy, a támogatás feletti önerőre, a DSO felé tett készre jelentés utáni teljesítési dátummal.
  • Végszámla: a DSO dokumentuma és az összevont műszaki átadás-átvételi és teljességi jegyzőkönyv aláírása után, pályázati azonosítóval. A teljesítési dátum azonos a jegyzőkönyv dátumával.

Előleg nélkül a NEÜ a végszámla összegét, legfeljebb a célterület plafonjáig, szintén engedményezéssel fizeti ki neked a záró elszámolás után.

Dokumentáció és határidők

Az igazolási kérelmet 2027. február 26-án 16 óráig lehet benyújtani. A vállalkozási szerződésben szerepelnie kell minden beépített eszköz típusának és teljesítményének vagy névleges kapacitásának, a munkák megnevezésének, az anyagköltségnek és a munkadíjnak. A szerződés a támogatói okirat hatályba lépésével lép hatályba, a megvalósításra ettől számítva 24 hónapod van.

A záró kifizetési kérelmet a pályázó a végszámla kiállítása után legfeljebb 30 napon belül nyújtja be. Kell hozzá a DSO által kiállított vagy visszaigazolt dokumentum, az összevont jegyzőkönyv, fotódokumentáció a rendszerről és a projekttábláról, amelynek kihelyezése a kivitelező feladata. A támogatott rendszert a pályázónak három évig kell fenntartania, ezért a későbbi szervizt is érdemes már a szerződéskötéskor végiggondolni.

Ellenőrzőlista OETP-projekt előtt

  • Az ügyfél pályázata megfelelt státuszú, és az igazolási kérelem 2027. február 26-án 16 óráig beadható.
  • A tároló névleges kapacitása legalább 9 kWh, a betervezett konfiguráció szerint számolva.
  • A tároló és a napelemek ugyanannak a hibrid inverternek a DC oldalára csatlakoznak.
  • A tároló névleges feszültsége legalább 100 V, vagy az akku és az inverter azonos gyártótól származik.
  • A távoli vezérlést szabványos vagy gyártói interfész adja, és ezt dokumentációval alá tudod támasztani.
  • Az inverter 1. célterületen legfeljebb 5 kW, 2. célterületen legfeljebb a csatlakozási szerződés teljesítménye plusz 1 kW.
  • Az 1. célterületen a napelemek összteljesítménye legfeljebb az inverter 120%-a.
  • Nincs meglévő tároló a helyszínen, és nem bővítesz napelemet a 2. célterületen.
  • Az inverter típusa szerepel az illetékes elosztó alkalmazható inverterei között.
  • A tároló 2 kWh feletti bejelentése és szükség esetén az engedélyeztetés be van ütemezve.
  • Előlegnél kész a bankgarancia az előleg összegével és a megfelelő érvényességgel.
  • A szerződés a pályázati rendszerből generált, a típusok és kapacitások egyeznek a ténylegesen beépítendő eszközökkel.
  • A gyártói garanciadokumentumok és a regisztrációs adatok átadásra készen állnak.

Hol áll ebben a Renon, és mi a helyzet a Deye inverterekkel?

Egyetlen Renon LV modell sem építhető be OETP-támogatott projektbe más gyártó inverterével. Az EBrick, az Xcellent, az Xcellent Plus és az Xtreme LV névleges feszültsége 48 és 51,2 V közötti, így a 100 V-os szabály miatt más gyártó inverterével nem támogathatók.

A Renon Xtreme HV 1.0 más eset. Két modullal 10,24 kWh névleges kapacitású és 204,8 V névleges feszültségű, hat modulig 614,4 V-ig bővíthető, tehát a kapacitás- és a feszültségfeltételt teljesíti. A Deye HV hibrid invertereivel kompatibilis, vagyis DC csatolású rendszerbe építhető.

A távvezérlési feltételnek való megfelelést és azt, hogy a NEÜ a konkrét Xtreme HV és inverter párost elfogadja-e, nem tudjuk igazolni. Amíg ez nincs írásban megerősítve, a rendszert nem ajánljuk OETP-megfelelőként.

A pályázaton kívüli, önfinanszírozott projektekben ezek a tárolók továbbra is jó választások lehetnek. Az LV modellek a Deye hibrid invertereivel, a Growatt SPH sorozattal és négy Solis S6-EH3P típussal működnek, a HV változat pedig a Sofar HYD, a Solis S6-EH3P, a Growatt SPH és a Solinteg hibrid inverterekkel is. A részletes párosítást a kompatibilitási cikkünk mutatja be.

Az EPVSolar a Renon energiatárolók kizárólagos magyarországi forgalmazója. A garanciát és a szervizt itthon intézzük, a méretezésben és a beüzemelésben is segítünk.

Renon Xtreme HV 1.0 vezérlőmodul (R-MC050-XTH01)

Renon Xtreme HV 1.0 vezérlőmodul (R-MC050-XTH01)

Az Xtreme HV 1.0 torony főegysége, erre épülnek a modulok. Pályázaton kívüli projektben a Deye HV hibrid inverterek mellé tervezheted.

Megnézem a terméket
Renon Xtreme HV 1.0 5,12 kWh akkumulátormodul (R-EM102050-XTH01)

Renon Xtreme HV 1.0 5,12 kWh akkumulátormodul (R-EM102050-XTH01)

5,12 kWh-s, 102,4 V-os modul, kettőtől hatig rakható egymásra, így a torony 204,8 és 614,4 V között épül fel. OETP-megfelelését a NEÜ nem igazolta, pályázatos projektbe ne tervezd be.

Megnézem a terméket

Melyik megoldás illik a megfelelt státuszú ügyfeled helyzetéhez?

  • Új HMKE tárolóval, 1. célterület: legfeljebb 5 kW-os hibrid inverter, legfeljebb 6 kW napelem, HV tároló vagy az inverter gyártójának LV akkuja.
  • Meglévő hibrid inverter, tároló nélkül: ha az inverter gyártójának van megfelelő, legalább 9 kWh-s akkuja, csere nélkül megoldható. Ha nincs, vagy idegen LV akkut tervezel, az invertercsere vagy a HV tároló az út.
  • Meglévő hálózati inverter: invertercsere hibrid inverterre, a csatlakozási szerződés teljesítménye plusz legfeljebb 1 kW-ig.
  • Új ütemre készülsz: a felfüggesztett 2. ütem újraindításáról nincs döntés. Ha a NEÜ új ütemet nyit, a felhívást újra át kell nézni, de a regisztrációs feltételeket, a szakember-háttért és a bankgarancia keretét már most rendbe teheted.
  • Szigetüzemi igény vagy önfinanszírozott bővítés: ez kívül esik az OETP-n, itt a gyártói kompatibilitás dönt, a napelemes rendszertípusok összevetése segít a választásban.

Kérdésed van? Keress bizalommal!

Segítek, ha elakadtál vagy tanácsra lenne szükséged.

Jankovits Gergő

A tárolókínálatot a lakossági energiatárolók között, a hibrid invertereket az inverterek között, a Renon rendszereket a Renon termékek oldalon találod. A kivitelezői regisztrációt és a hivatalos dokumentumokat a NEÜ pályázati felületén éred el.

Gyakori kérdések

Nem. Az Otthoni Energiatároló Program 1. üteme 2026. március 15-én lezárult, a 2. ütemet március 16-án felfüggesztették. 2026. október 12-től 2027. február 26-án 16 óráig csak a megfelelt státuszú pályázók nyújthatnak be igazolási kérelmet, a regisztrált kivitelezővel kötött vállalkozási szerződéssel együtt.

Nem. Az OETP felhívása szerint a 100 V alatti névleges feszültségű tárolónak az alkalmazott inverter gyártójának saját termékének kell lennie. Egy 48 vagy 51,2 V-os akkumulátor tehát csak azonos gyártójú hibrid inverterrel támogatható, akkor is, ha más márkájú inverterrel műszakilag együttműködne.

Nem. A Renon LV tárolók 48 és 51,2 V közötti névleges feszültségűek, ezért a 100 V-os szabály miatt más gyártó inverterével nem fogadhatók el az OETP-ben. Önfinanszírozott projektben viszont a Renon LV tárolók a Deye hibrid invertereivel kompatibilisek, így egy már működő hibrid inverteres rendszer bővítésére is használhatók.

A tároló névleges kapacitása legalább 10 kWh, lefelé 10%-os tűréssel, vagyis 9 kWh névleges érték még megfelel. A felhívás névleges, nem hasznosítható kapacitást ír elő. Nagyobb tároló is beépíthető, de a támogatás felső határát nem emeli.

A felhívás csak annyit ír elő, hogy a rendszer támogassa a távoli vezérlést valamely szabványos vagy gyártói interfészen keresztül. Konkrét protokollt vagy elfogadott eszközlistát a NEÜ nem tett közzé. Érdemes a tároló és az inverter dokumentációjával alátámasztani a távoli elérést, bizonytalan esetben pedig írásban rákérdezni a NEÜ kivitelezői ügyfélszolgálatánál.

Legalább egy lezárt, 12 hónapos üzleti év közzétett beszámolóval, MV-ÉV, MV-ÉV-R vagy ME-V jogosultságú szakemberrel, illetve legalább egy villanyszerelő vagy villamos biztonsági felülvizsgáló végzettségű munkatárssal. A cég nem állhat végelszámolás, felszámolás vagy csődeljárás alatt, és átlátható szervezetnek kell lennie. Az elbírálás 15 munkanap, a regisztráció ingyenes.

Az előleg a vállalkozási szerződés támogatástartalmának 100%-a, és a NEÜ engedményezéssel közvetlenül a kivitelezőnek utalja. Feltétele, hogy a kivitelező az előleggel azonos összegű, elektronikusan aláírt bankgaranciát adjon a NEÜ javára. Ezen felül a kivitelező semmilyen jogcímen nem kérhet előleget a pályázótól.

A szerződésminta szerint a kivitelező a gyártói jótálláson felül 5 év kivitelezési és rendszergaranciát vállal, és az átadásig átadja a gyártói garanciadokumentumokat. Renon tárolónál a termékgaranciát és a szervizt az EPVSolar mint kizárólagos magyarországi forgalmazó intézi itthon. A garanciaidő terméktípusonként eltér: az Xtreme HV 1.0-é 5 év, a Renon LV tárolóké 10 év.

Pénznem
Betöltés...
Belépés/Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Kategóriák
Menüpontok